niedziela, 1 grudnia 2013

Biblioteka za dychę...

Przeszukując w przedświątecznej gorączce półki internetowych księgarni trafiłem w Matrasie na kilka naprawdę wyśmienitych pozycji w wyprzedaży, dzięki którym prawie za bezcen można znacznie wzbogacić swoją domową bibliotekę.

Papuga Flauberta (9,90 zł) Juliana Barnesa to niezwykle błyskotliwa, pełna humoru, fabularyzowana biografia Gustave'a Flauberta. Warto sprawdzić jak jeden z najwybitniejszych współczesnych prozaików brytyjskich potraktował jednego z największych mistrzów literatury francuskiej.

Lidia z Kamerunu (5,00 zł), to już czwarty zbiór wyjątkowych opowieści Wojciecha Albińskiego o Afryce, dla którego ten kontynent jest domem od ponad 35 lat. Surowa proza, którą nie sposób się nie zachwycić.  

Carlos Fuentes, z brutalną szczerością rozprawia się w swoich Wszystkich Szczęśliwych Rodzinach (9,90) z kondycją meksykańskich familii, a Eustachy Rylski w Po śniadaniu (9,90 zł) pisze o literackich idolach, postaciach, przyjaźniach i znajomościach, bez których jego młodość nie warta by była wspomnień, a starość uwagi.

Wszystkich miłośników prozy Roberto Bolano zainteresuje z pewnością Amulet (6,90 zł), w którym chilijski pisarz rozwija jeden z wątków ze swojej najsłynniejszej powieści Dzicy Detektywi, a w pakiecie warto z pewnością sięgnąć po Monsieur Paina (4,90 zł), krótką powieść prowadzącą czytelnika po labiryncie francuskich uliczek i zaułkach ludzkiej duszy.

1 komentarz:

  1. A Ja z tej wyprzedaży za 9.9 PLN zapodałem sobie "Boomeritis" Kena Wilbera
    Od tej pory mam lęki przed wyprzedażami w Matrasie.
    A tak serio to na Albińskiego się chyba skuszę.

    OdpowiedzUsuń